Barion Pixel

Szeretlek szó használata

Szeretlek! Szeretlek? A szó érték, vagy csak dobálózunk vele?

(Néhány nő elküldte a férjének, hogy Szeretlek Édesem, majd felolvasták a válaszaikat.)

 

A minap Facebookon láttam egy cikket, és miután elolvastam, úgy éreztem muszáj megosztanom Veled is, mert egyrészt vicces, másrészt pedig van belőle mit tanulni.

 
A cikk így szólt:
 
„Egyszer egy nőknek szóló önfejlesztő tanfolyamon, mely arról szólt, hogyan éljünk szerető párkapcsolatban kedvesünkkel, az előadó megkérdezte a résztvevőket:
– Hányan szeretik közületek párjukat tiszta szívből? Mindegyik nő felemelte a kezét. Majd az előadó folytatta:
– Mikor volt az utolsó alkalom, amikor tudattátok életetek szerelmével, mennyire szeretitek őt?
A legtöbb nő azt felelte, hogy épp a mai napon, páran tegnap, néhányan pedig nem emlékeztek. Ezután az előadó megkérte a résztvevőket, hogy vegyék elő telefonjukat, és küldjék el SMS-ben a következő üzenetet élettársuknak/férjüknek: Szeretlek, Édesem„.
 
Miután a válaszok zöme beérkezett, arra utasította a hölgyeket, hogy cseréljék ki telefonjukat a mellettük ülőével, majd hangosan olvassák fel a kapott választ.
 

Íme néhány válaszüzenet:

– Ki a halál szórakozik?
– Ehh, gyermekeim gyönyörű anyja, beteg vagy, vagy mi?
– Ja, én is szeretlek. Mizujs veled?
– Mivan? Megint összetörted a kocsit?
– Nem értem, mire gondolsz?
– Már megint mit műveltél? – ?!?
– Ne kerülgesd a forró kását, inkább mondd meg, mennyit akarsz!
– Álmodom, vagy mi?
– Ha nem mondod el azonnal, kinek szántad ezt az üzenetet, valaki meg fog halni.
– Azt hittem, megegyeztünk, hogy napközben nem iszol.
– Anyád megint hozzánk költözik, igaz?”
 
Ugye Te is érzed, hogy ez mennyire vicces, és közben mégsem. Igazi paradoxon. Egy ilyen tesztből pontos képet kaphatunk a párkapcsolat jelenlegi állapotáról. Sokszor mondjuk a párunknak, hogy szeretlek? Netán csak akkor, ha valamit elrontottunk? Vagy akkor, ha valami nagy baj van, és úgy gondoljuk ez a kis szó mögé bebújva felmentést kaphatunk? Netán sosem mondjuk neki, mert úgy gondoljuk, úgy is tudja?

A szeretlek szóval mindig óvatosan kell bánni.

Tilos olyan alkalmakkor használni, amikor csak be akarunk bújni mögé. (Csináltam valami rosszat, de tudod hogy szeretlek…) Ennek a szónak mögöttes tartalma kell, hogy legyen. Jelentse azt, hogy tényleg szereti egyik ember a másikat. Sokan elcsépelik, és folyton használják, még többen vannak akik sosem használják, pedig kellene.
 
Találjunk egyensúlyt. Nem kell minden nap, folyton mondogatni a párunknak, de időközönként, azért jól esik hallani, és kimondani is, igaz? Legyen súlya a szónak és mögöttes érzelme. Ne csak úgy mondjuk. A másik fél úgy is megérzi.
 

Mondd ki úgy, mint mikor fülig lángoltál a szerelemtől és pezsgett a véred, és minden másodpercben a párodra gondoltál, hogy mennyire szereted.

 
Na így érdemes kimondani. Egy szürkének tűnő kapcsolatot is igazán fel tud dobni, egy fülbe suttogott szenvedélyes szeretlek szó használata. Ezzel is tudni kell bánni.
 
Ha elcsépeljük és úton útfélen odaszóljuk kedvesünknek: szeretlek… egy idő után jelentőségét veszíti és „elkopik” a szó. Mit jelent ez? Azt, hogy ezután már nehéz érzelmesen mondani, mert a másik már megszokta, és ha Te érzelmesen is mondod a másik ismét majd automatikusan rávágja, én is szeretlek… érzelem nélkül, ami rosszul eshet.
Ezért vigyázni kell, hogyan kezeljük ezt a szót. Manapság már nem csak szerelmi kapcsolatokban használjuk ezt a szót, hanem a barátoknál is. Ahogy az angol nyelvhasználóknál is csak egy kifejezés van rá: I love you.

 

Ezért fontos, hogy találjunk egy rendszert a mindennapokban,

és időzítsük úgy a szó használatát, hogy súlya legyen, mikor kimondjuk. Például egy romantikus vacsora, vagy randi közben, vagy mikor a párunkat megöleljük, vagy szeretkezés közben…
 
Nem ajánlatos használni a „szeretlek” szót, a hétköznapi, általános cselekvések közepette, melyben semmi érzelem, vagy romantikus felhang nincsen. De olyan esetekben is lehet olyan helyzetet teremteni, és úgy odafordulni, megfogni a másik arcát és elmondani neki, hogy komolyan vegye a mondandónkat, és látszon, hogy nem csak úgy odamondtuk, szimplán megszokásból, hanem igenis van mögöttes tartalma.
 
Bánjunk jól a „szeretlek” szóval és mondjuk Kedvesünknek, de csak megfelelő pillanatban, vagy megfelelő hangsúllyal. Vigyázzunk a szóra, mert érték, épp  mint a kapcsolatunk. 
 
 Ehhez kapcsolódóan ajánlanám egy másik cikkemet: Ha nem szeretem magam akkor a páromat sem tudom?
 
>> Bejelentkezés <<<

 

Gyere és légy tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

+1 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz” című 30 oldalas minikönyvet is, és értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Ez is érdekelhet:

» 30 udvarlás tipp Férfiaknak, pénzbefektetés nélkül!

» 30 tipp, mivel kedveskedhetnek a Nők a Férfiaknak egy párkapcsolatban

 

Párkapcsolati boldogságod segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkek   ♥ Webshop 

 ♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerj meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

error: A tartalom védett!! NE másolj!