Barion Pixel

Hogyan teremtsek egyensúlyt az életemben?

Hogyan teremtsek egyensúlyt az életemben?

 

Munka, vizsgára felkészülés, barátok/barátnők, háztartás, gyerekek, és még önmagadra is kellene időt szakítani, hogy ne úgy nézz ki, mint egy slampos hajléktalan, ismerős?

 

Az élet komoly feladatokat állít elénk, amikor a napok rohamos teendői között evickélünk, és próbáljuk megtalálni az egyensúlyt, de legalábbis azt, hogy ne temessen be minket a teendők véges sora, és még véletlenül se hagyjuk ki a 120. feladatot aznap, mert akkor másnap borulni fog minden. 

Aztán jön egy olyan nap, amikor azt érzed, semmihez semmi kedved, és elkezdesz kiégni, túlhajtottad magad, és már önmagadra se maradt elég időd. Elkezded rosszul érezni magad a bőrödben, és ez akár még mély depresszióig is fajulhat. 

Ne vedd félvállról!

Mi az a terület, ami a számos teendők között általában hátrányt szenved? 

A két egyik legfontosabb terület, a párkapcsolatunk, és önmagunk. A gyerekeket nem hozom fel, mert rájuk muszáj amúgyis időt szakítani, és mindenki a gyerekeket helyezi előtérbe, így teljesen evidens, hogy a gyerekkel kapcsolatos teendők, odafigyelés rendben lesznek. Na de mi lesz a többivel? 

Nem egy családban dolgozik mindkét szülő a gyerekek mellett, és ez bizony igen komoly kihívást jelent.

Ha nem találjuk meg az egyensúlyt, ha a párunk nem segít be otthon, ha nincsen időbeosztásunk, ha mindent egymagunk akarunk elintézni, és hagyjuk, hogy legyűrjön és betemessen a teendők súlyos felhője, akkor mi fogjuk meginni a levét. Igen, elsősorban saját magunk, és a párkapcsolatunk. 

Ha önmagaddal nem foglalkozol, csak végeláthatatlanul teszed a dolgod, és végzed a feladatokat a soha ki nem fogyó listádról, és ami a legfontosabb, ha azt hiszed, hogy mindent csak Te tudsz jól elintézni, akkor előbb utóbb, azon kapod magad, hogy kezdesz kifáradni, egyre kedvetlenebb vagy, és már lassan az életkedved is elmegy. Egyre inkább kezded úgy érezni magadat, mint egy robot, aki csak teljesíti a feladatokat, de nem él igazából semmit… Már azt se tudod milyen az. Csak teszed a dolgod, egyre kevesebbet mosolyogsz, és nem érzed jól magad, de mikor valaki megkérdezi, hogy vagy, mégis mosolyt erőltetsz az arcodra, és fenntartod a látszatot, majd azt mondod, minden rendben, jól vagyok köszönöm.  

És sajnos ez így is van sok emberrel, de nem kéne, hogy így legyen, mert nem lesz jó végkimenetele. Egyetértesz, ugye?

Mit lehet mégis tenni, hogy boldogabb legyél, hogy megtaláld az igazi egyensúlyt az életedben? 

Nézzük néhány pontban:

  1. Kezdd el pontokba szervezni a teendőidet. Ezeket rangsorold, 1. nagyon fontos, 2. fontos, és 3. kevésbé fontos kategóriába
  2. Ezután jöhet az időmenedzsment. Azaz oszd be a teendőket a naptárba, úgy, hogy minden meglegyen, adott időre. Ha van párod, gyerekeid, akik tudnak segíteni valamiben, nyugodtan szervezd bele őket is, máris kevesebb lesz a válladon. 
  3. Iktassatok be heti egy randi napot a pároddal. Ez azt jelenti, hogy a héten egyik este, amit előre megbeszétek melyik lesz az, csak egymásra fókuszáltok, és lehetőleg kütyümentes estét tartotok. Elmehettek sétálni, beszélgetni, randevúzni, vacsorázni, amit akartok, a lényeg, hogy egymással is törődjetek. Fontos hogy ez a nap, lehetőleg ne hétvégén legyen, hanem inkább hétköznap, mert mindemellett szükség van még a hétvégi együttlétekre is, főleg, ha gyerek van a családban. Szintén írd be a naptárba!
  4. Énidő beiktatása, amikor egy héten 2 nap, legalább 1 órát, de ha tudsz, és időd engedi, akkor akár napi 1 órát is legyen énidőd. Ebben az időben azt csinálhatsz, amit csak akarsz. Pihensz, fejleszted magad, szórakozol, edzel, festesz, játszol, filmet nézel, bármit, ami feltölt. Szintén mehet a naptárba!
  5. Van egy mondás, ami nincs benne a naptáradban, az nem is lesz meg… van benne igazság. A szervezettség és tervezhetőség nagyon fontos. Ha extrém elfoglalt vagy, és rengeteg a teendőd, akkor alkalmazd az alábbiakat, és meglátod, megváltozhat az életed. Még az is lehet, hogy plusz időd is felszabadul, mert a tervezhetőség segít tartani a kereteket. 
  6. Hétvégén lehetőleg ne dolgozz! A hétvége legyen a pihenésé, és a feltöldődésé. Akár egyedül élsz, akár a családoddal a fő cél a feltöltődés legyen. Szervezzetek közös programokat, bármit, ami feltölt, hogy a következő hetet is kibírd ép ésszel! 
  7. Jutalmazd meg magad. Ha sikeresen teljesítettél valami fontos tennivalót, vagy ami esetleg a komfortzónádón kívülre esett, akkor kis aprósággal jutalmazd meg magad. Sok szülő elfelejt önmagáról gondoskodni, és odafigyelni, mikor megérkeznek a gyerekek, de Te ne hanyagold el magad, Te is épp olyan fontos vagy, mint a kis lurkód! Szeresd magad, és ha boldog Anya/Apa vagy, akkor a gyerek is sokkal boldogabb lesz.
  8. Mozogj! A mozgás, és konkrétan a gyorsgyaloglás a stressz egyik legjobb ellenszere. Ezért, ha teheted, sétálj sokat, és mozogj. Ezt is írd bele a naptáradba, és szánj rá időt, lehetőleg minden nap, de ha nem megy, akkor egy héten 2-3-szor legalább. 
  9. Szánj időt a pihenésre is! Aludj eleget, ha fáradt vagy pihenj, ne hajszold túl magad, mert abból nem lesz eredmény. 

+1 TIPP! Legyen a hónapban egy olyan nap, amikor semmittevős napod van. Amikor konkrétan nem csinálsz kb. semmit, csak amihez kedved van. Ez is sokat tud segíteni. Persze tudom gyerek mellett ez nehéz lehet, de a mai világban azt gondolom Te ezt is meg fogod tudni oldani, amilyen profi feladatmegoldó vagy! 

 

Amikor huzamosabb ideje fennáll ez a robot üzemmód és csak teszed a dolgod, és úgy érzed a kapcsolatod már megsínylette a dolgot, akkor a fentiek előtt, az első és legfontosabb, hogy egy kicsit mindent félrtegyél, és elkezdj beszélgetni a pároddal erről. Mesélj el neki mindent, hogy, hogy érzed magad, hogy milyen életszakaszban vagy, hogy mire volna szükséged Tőle, és, hogy Te is igyekszel minél többet adni neki, és átszervezni a dolgokat. 

Ha beindult az eltávolodás, egyre kevesebb az érintés, a kommunikáció és a szex köztetek, akkor extramód foglalkozni kellene a kapcsolattal. Ha úgy gondoljátok, keressetek fel bátran, és megnézzük, hogy mit lehet tenni az ügy érdekében, és hol csúszott el a dolog. 

Amennyiben Ti szeretnétek otthonról megoldani, akkor javaslom az Online párkapcsolat frissítő tréningemet, ami egy 3 hónapos online program eltávolodás kezelésére. 

Az egyensúly megteremtése nagyon fontos a saját mentális egészséged, és a családod szempontjából is, ezért ne vedd félvállról.

Légy boldog, és élvezd az életed. Na és ha sok a teendő, ne mérgelődj rajta, inkább szervezd be a naptárba, és csinálj neki rendszert. Sokkal jobb lesz így nekiállni, egy hétfő reggel, hidd el.

 

Én mindenről listát készítek, és olyan naptáram van, ahová mindig az aznapi listát felírom nagyjából egy hétre előre. Aztán persze, van hogy módosul, és áttolódik másik napra egy-egy teendő, vagy közbe jön valami halaszthatatlan, de időben megoldom, amit kell. Nekem iszonyat sokat segít, és a fókuszon tartáson is, ezért bátran ajánlom számodra is.  

Kívánom, hogy megtaláld az egyensúlyt a világodban, az életedben, és szépen helyreálljon a lelki békéd is, mert ez nagyon fontos! 

Ha Te nem vagy rendben, akkor a világod is összeomlóban van. Minden Téged tükröz vissza, így tényleg megéri. Kezdj el váloztatni, hogy megváltozzon az életed! 😉

Ha párkapcsolatban szeretnél több énidőt, de nem tudod hogyan iktasd be, úgy, hogy ne a párodtól vedd el az időt, és az időmenedzsmentben szeretnél fejlődni, akkor erről külön írtam egy e-könyvet, amit itt tudsz elérni: Az ÉN a párkapcsolatban. 

Csodaszép boldog, kiegyensúlyozott napot kívánok Neked!

 

Ingyenes ajánlott videók a témához:

 

Szeretettel,

Párkapcsolati boldogságod, és önismereted segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

🎁 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz”című 30 oldalas minikönyvet is, és értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkekWebshop

 ♥ Önismereti tanfolyam♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerj meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

error: A tartalom védett!! NE másolj!