Barion Pixel

Az elektromos kütyük okozzák a szex halálát?

Az új eltávolodási probléma

Elektromos kütyük

 

Ma már nem nagyon létezik olyan ember, akinek ne lenne valamilyen elektromos kütyüje. Gondolok itt a telefonra, a laptopra, számítógépre, tabletre, tévére, xboxra, és a többi. 

Természetesen haladunk a korral, és minden egyre fejlődik, ami jó dolog. A tévék és a telefonok laposabbak, síkabbak lettek, és jobbak, gyorsabbak, szebbek, színesebbek, dizájnosabbak, azonban nem számolunk a kapcsolatainkra tett káros hatásairól. 

Az ember, sajnos kütyüfüggő.

Úgy nagyjából mindenki. Elég csak végig menni a városon, és azt látod, hogy mindenki a telefonját bújja, vagy akár laptopozik.

A múltkor a mellettem lévő autóvezető, az ölében laptoppal vezetett… szóval ez már tényleg függőség. Persze, tegyük fel, hogy dolgozott, és időhiányban szenvedett, de arra nem gondol, mennyi bajt és kárt okozhatott volna azzal, hogy ő nem körültekintő? Persze a telefon is sokaknak a kezében van vezetés közben, főleg a dugóban.

A probléma ott van, hogy otthon mindez folytatódik, amikor már a párunkra kellene koncentrálni. 

Szóval függők vagyunk. 

Mi történik, mikor hazamegyünk?

Otthon hányszor veszed elő a telefont, vagy kapcsolod be a tévét szimplán háttérzajnak, vagy nyomod be rögtön a laptop bekapcsoló gombját? Akár dolgozol, akár szórakozol, túl sokat vannak bekapcsolva ezek a kütyük, amik rányomják a hatásukat a párkapcsolatunkra.

Egyre több pártól hallom panaszként, hogy a párja a telefonját bújja, és nem lehet vele kommunikálni, mert nem akarja zavarni őt. Akkor ott most ki is a hibás? Aki a telefonján elfoglalja magát, vagy a pár másik tagja, aki nem jelzi, hogy beszélgetni szeretne? Nyilván mindkettő. Hiszen tudatosan oda kell figyelnünk egymásra. 

laptopozik a párja helyett

Nézzük meg hogy is van ez a gyakorlatban

Este megnéztek egy filmet, vagy játszotok a gépen, telefonon, és egyszerűen elfolyik az idő, mintha dézsából öntenék ki az utcára. Mire észbe kaptok, fürdeni mentek, majd befekszetek az ágyba, de addigra már olyan késő van, és persze totál fáradtak is vagytok, így adtok egymásnak néhány gyors puszit, majd jöhet az alvás.

Másnap ugyanez, majd harmadnap is. Aztán negyedik nap feleszméltek, hogy hát szexelni is kéne, nem? Oké, megbeszélitek, hogy akkor este. Aztán mikor hazaértek, egyik közli, hogy szörnyű napja volt, és semmihez semmi hangulata, így megnéztek egy jó filmet ismét, ami elvonja a figyelmeteket a gondokról. Ismét túl késő, ismét no szex. Itt már elkezdődik az eltávolodási probléma.

Aztán következő nap egyikőtök se próbálkozik. Rákövetkező nap ismét megbeszélitek, hogy na majd este. Aztán este elmentek valahova, és olyan későn értek haza, hogy ismét megint mindenki ki van fáradva, így no szex. 

eltávolodási probléma

Eleged lesz, majd reggel megpróbálod elcsábítani a kedvesed, ha már este sosem jön össze, dehát ellenkezik, hiszen elkésik a munkából és neki mennie kell. Ígéri, majd este együtt lesztek. 

Lázasan készülsz az estére, és alig várod, hogy végre együtt legyetek, majd a párod jelzi, hogy szeretne a gépen egy kicsit játszani, hogy kieressze a gőzt. Aztán megint túl késő van, már fáradtak vagytok hozzá, vagy a kedved is elmegy, amiért folyton a kütyüt választja helyetted. 

Meddig mehet ez így? Sajnos nagyon sokáig.

Aztán be-beesik egy két aktus, aztán másnaptól megint folytatódik a kütyüláz, és az idő végeláthatatlan folyása. Minden változatlan. Itt a kütyük okozzák a szex halálát.

Tudd, hogy minden változatlan marad addig, amíg nem tesztek az eltávolodási probléma ellen valamit.

A telefon fontosabb mint a párunk

Miért jó ez? Ha te is ezt tapasztalod, a folyamatot meg kell állítani.

  • Vezessetek be kütyümentes napot, amikor se tévé, se telefon se laptop nincsen, csak Ti ketten, és tudtok egymásra fókuszálni.
  • Menjetek többször randizni, és élvezzétek ismét egymás társaságát. Nehogy már egy kütyü fontosabb legyen, mint a párunk. 
  • Kütyüzés helyett esténként beszélgessetek egymással

Ha hosszú ideig fennáll a kütyüláz és az ez miatti no szex, akkor az eltávolodáshoz vezet, és egyre frusztráltabb lehet mindkét fél, amivel foglalkozni kell. Főleg, ha úgy érzed, hogy a kütyüd sokszor fontosabb, és előrébb való, mint a párod. Ezeknek mindig oka van, amit érdemes lenne feltárni.

Az Így szeresd, hogy imádjon kézikönyvekben, további tökéletes gyakorlati és elméleti tippeket kaptok az ilyen és ehhez hasonló párkapcsolati problémák kezelésére, az intimitás növeléséhez. 

Hűtlenség esetén kiegészítésként javaslom a könyveket és első körben az

Online Hűtlenség Feldolgozása Tanfolyamot.

 

Amennyiben úgy érzitek, hogy tanácsadásra lenne szükségetek a probléma mélyebb feltárásában, akkor keressetek bizalommal. Bejelentkezni a KAPCSOLAT menüpontnál tudtok.

 

Párkapcsolati boldogsága segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

Jöjjön és legyen tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

+1 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezze meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz” című 30 oldalas minikönyvet is, és értesüljön első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkek  

 ♥ Webshop   ♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerjen meg   ♥ Kapcsolat

 

error: A tartalom védett!! NE másolj!