Barion Pixel

Mennyire bízol a párodban?

Mennyire bízol a párodban?

A bizalmatlanság fajtái

 

A bizalom kiépítése nem könnyű feladat, főleg akkor, ha a partnerünket már megsebezték, akár többször átvágták, és emiatt komolyan sérült a bizalmi faktora, gyakorlatilag mindenki felé. 

Mondják sokan, és én is ezt vallom, hogy a bizalom alap egy kapcsolatban. Mégis sokan turkálnak a párjuk holmijai, kütyüjei körül, mert úgy érzik, muszáj megnyugtatniuk háborgó önbizalomhiánytól fulladozó lelküket. 

Mert bizony, ha bizalmatlanok vagyunk, az leginkább csak egy egyet jelenthet: Önbizalomhiányunk van, amivel érdemes lenne foglalkozni. 

Azért mert sérült a bizalom egy előző kapcsolatban, a mostani friss kapcsolatot nem éri meg bűntetni érte. Dolgozz magadon, és akkor jobban jóban leszel magaddal, nagyobb lesz az önbizalmad, és azt fogod gondolni, hogy a francba is, engem nem vágnak át, ha meg igen, úgy is kiderül, nem kell hozzá kotorásznom. Igyekszem bízni a páromban addig, míg nem ad okot arra, hogy ne tegyem!

A „hazug embert hamarabb utolérik mint a sánta kutyát”, és ez nagyon így van! Másképp is kiderítheted, hogy mi történt, például megfelelő kommunikációval. 

A bizalmatlanságnak is többféle fajtája van:

  1. Amikor teljesen alaptalan a bizalmatlanság, és semmi nem történt, nincsenek utaló jelek, csak szimplán az önbizalomhiányodat és félelmeidet vetíted ki a kapcsolatodra, őrületbe kergetve ezzel a párodat…
  2. Amikor már megégetted magad az előző kapcsolataidban, és ezt kivetíted a párodra is. 
  3. Amikor gyanús dolgokat veszel észre a párod viselkedésében, valami rossz érzés fog el, és emiatt elkezdesz kutakodni, amíg nem találsz valamit…, amit akár félre is értelmezhetsz.
  4. Amikor konkrét bizalmatlanságra utaló jel, vagy esemény történt a kapcsolatban, és továbbra is együtt maradtok, de nem lett eléggé kibeszélve, megoldva a dolog, így újra és újra visszatér a téma és a bizalmatlanság folyamatosan mérgezi a kapcsolatotokat. 

Egyik sem jó, és hatásos, bármennyire is hisszük úgy, hogy most ezzel jól megvédjük a lelkünket. Az első két esetben egy jól működö kapcsolatot is tönkre tehetünk, ha így viselkedünk, reagálunk. 

A 3. esetből sok félreértés származik, és ártalmatlannak tűnő üzenetek, esetek is felfújódhatnak alaptalanul. Tehát felesleges vitákat és ellenérzéseket generál mindez a kapcsolatban, amire valójában semmi szükség. 

A 4. eset, amikor valóban történt olyan dolog, ami bizalmatlanságot képez. Például egy hűtlenség, egy vagy több hazugság, ígéretek be nem tartása, felelőtlen viselkedés, adott szituációkban, éretlen, nem felelősségteljes magatartás, mely miatt a pár másik tagja elkezdi fenntartással kezelni a kapcsolatot. 

A bizalom nagyon törékeny egy kapcsolatban, ezért sosem éri meg játszani vele, kockára tenni, meg pláne. 

A kapcsolat minősége fogja meginni a levét, és azt egyik fél sem szeretné. 

Így tehát bizonyos, hogy a bizalmatlansággal nem sokra mész, így a legjobb, ha megpróbálod magad mögött hagyni! 

Ehhez növelned érdemes az önbizalmad, és megtanulni meghúzni a saját határaidat is. Például, mi az, ami belefér egy kapcsolatba, és mi az, ami már nem. Sose feledd, hogy a bizalmatlanság is okozhat szakítást, ha a másik fél, éppen ezt a határt húzta magának. 

Egyszóval, nem éri meg játszani vele! Egy kapcsolatban legyen alap az egymás felé adott őszinte és tiszta bizalom minden téren, egészen addig, míg a másik fél nem ad okot másra. 

Feleslegesen ne generáljunk feszültséget, vitát, mert tényleg a kapcsolatunk is bánhatja. Egyszerűbb önvizsgálatot tartani, és feltenni a kérdést, hogy miért nem bízom a páromban? Előfordulhat, hogy akár saját magában nem bízik az illető, és ezt kivetíti a párjára. Ezen is érdemes elgondolkozni, mielőtt bármit is tennél.

 

Amennyiben az önismereteden szeretnél dolgozni, ajánlom szeretettel a Hello, ÚJ Én könyvemet, amennyiban a kommunikációtokon dolgoznátok a pároddal, úgy javaslom a Kommunikáció a BARÁTOD! e-könyvemet

 

Bizalmas, és szeretetteljes kapcsolatot kívánok,

 

Szeretettel,

Párkapcsolati boldogságod, és önismereted segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

🎁 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz”című 30 oldalas minikönyvet is. Értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkekWebshop

 ♥ Önismereti tanfolyam♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerj meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

error: A tartalom védett!! NE másolj!