Barion Pixel

Húzd meg-ereszd el – amikor a kapcsolat tesz tönkre

Legalábbis ezt hiszed, tévesen.

 

Amikor egy olyan nő fordul hozzám tanácsért, aki úgy fogalmaz, hogy boldogtalan a kapcsolatban, de fél, és nem mer kilépni belőle, vagy úgy érzi képtelen rá, akkor mindig bekapcsol nálam ez a gondolat. Önismeret, pontosabban annak a hiánya. Én is átéltem.

Kérdezhetnéd, hogy mi ebben olyan nagy szám? Ha valaki nem boldog, lépjen ki a kapcsolatból és kész, ne totojázzon, ne szerencsétlenkedjen. Oldja meg az életét. 

Persze, amikor benne vagyunk egy ilyen helyzetben, és úgy érzed a kapcsolat tesz tönkre, akkor közel sem ennyire könnyű, ‘nem totojázni’. 

Aki éppen azt éli meg, hogy a szíve az egyik oldalra húzza, az esze pedig a másikra.

Aki hagyta, hogy a kapcsolatban letörjék az önbizalmát, és emiatt teljesen magába forduljon, egyre inkább boldogtalanságban éljen, annak ez a komoly lépés közel sem annyira egyszerű. Akivel elhitetik, hogy más nem fogja őt így szeretni, ott komoly önértékelési gondok alakulhatnak ki. Minél tovább engedi ezt valaki, annál nehezebb lesz kilábalni belőle, akár így, akár úgy. 

Én tudom, hiszen én is voltam hasonló helyzetben, úgy tíz évvel ezelőtt. Szerettem egy fiút, aki mellett nem voltam teljesen boldog, mert ő az a típus volt, aki szó szerint kiprovokálta és élvezte a veszekedéseket. Állandó alá és fölérendelt viszonyban voltunk, és emiatt rengetegszer szakítottunk, majd kibékültünk. Hol Ő, hol én, és egyetlen alkalmat kivéve, mindig ő jött végül békülni. Miért békültem ki vele újra és újra? Mert szerettem… és az érzéseknek nagyon nehéz parancsolni, de nem lehetetlen.

Mivel már sok esélyt adtam neki, és pontosan ugyanaz a probléma visszajött újra, és újra, és újra, meg kellett látnom, azt amit nagyon nem akartam. Ennek a kapcsolatnak nem lesz jövője. Másfél év huzavona, avagy húzd meg-ereszd el után végső döntést hoztam, és tudtam, eddig és nem tovább.

A fő jel pedig, ami meggyőzte végül a szívemet és az ész győzedelmeskedett, az a lelki kimerültség és bizonytalanság mellett, a testi tüneteim voltak, amit akkor produkáltam, mikor ismét veszekedni kezdtünk. Tudtam, hogy ennek így nem lesz jövője. Nem csinálhatom ezt magammal, mert nem lesz jó vége. Nem tehetem tönkre magam.

💔 Úgy szakítottam, hogy még szerelmes voltam! 

Remélem, neked soha nem kell ilyet átélned, mert ez nagyon nehéz, és fájdalmas, akkor abban a pillanatban és még utána is egy ideig. Viszont a mai eszemmel, így tíz évvel később, már pontosan tudom, hogy ugyan fájdalmas volt, mégis jó döntést hoztam, mert nem lettem volna boldog.

Nem olyan kapcsolatot képzeltem el, ahol állandóan veszekszünk, főleg, hogy nem is szeretek vitázni. Emlékszem aznap este annyira jót aludtam, és olyan nyugodtan, mint már jó régen nem. Ez is egy jelzés volt, hogy jól döntöttem.

Mi ebből a tanulság, és miért meséltem ezt el neked? 

A tanulság az, hogy mennyire fontos önmagunk ismerete, és a testünk a lelkünk jelzéseire való odafigyelés. Nem egy kapcsolatban megjelenik, hogy ha valamit nem bír megemészteni az egyik fél, akkor például hányingere lesz. Ha nincs kedve valamihez, akkor lehet, hogy megfájdul a feje. Ha nem tetszik a helyzet, amiben épp jelen van, elkezdhet szédülni, és a többi. Persze, ez nem törvényszerű, és semmi nem bizonyítja, egyszerűen ezt a lelkedben érzed. Ha valami testi tüneted van, nézd meg, hogyan érzed magadat éppen, és mi az a gondolat, vagy érzés, ami kiválthatta. 

Ha ismered önmagad, és odafigyelsz a jelzéseidre, akkor nem vagy kiszolgáltatott, akkor nem veheti el senki az önbizalmad, az önértékelésed, mert nem fogod hagyni neki. Ez az a lelki erő, és tudatosság, ami szükséges ahhoz, hogy ne keveredj hasonló szituációba, és megéld igazi önmagadat, a vágyaidat. Csak így érheted el a saját valódi boldogságodat, ha megismered, mit is akar a kicsi lelked, legbelül valójában. 

Amikor már nem nyomja el a valódi hangot a félelem, az önbizalomhiány, az önértékelés hiánya, a negatív gondolataid, az a gondolat, hogy mit gondol majd rólad más, és amikor már nem félsz attól, hogy örökre egyedül maradsz, akkor megélheted valódi önmagadat, és pontosan tudni fogod, hogy mire is van szükséged egy kapcsolatban, és mindezt megkapod-e, illetve ha nem, akkor hogyan tudnál tenni érte. 

Nem azért meséltem el a saját történtemet, hogy ebből azt szűrd le, ha testi tüneteket produkálsz akkor azonnal szakíts.

Nem, erről szó sincs, és ilyenre még csak sugallni sem szeretnék. Inkább arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy ha jelez a tested, a lelked, akkor figyelj rá, elemezd, és vedd észre, foglalkozz vele. Vizsgáld meg a helyzetet, és próbálj változtatni rajta. Ha sehogyan sem megy, akkor kérj külső segítséget, szakembertől, és csak ezután hozz döntést. Cselekedj ennek megfelelően. 

Ha szereted magad, akkor nem hagyod másnak, hogy bántson sem lelkileg, sem fizikailag. Szeresd magad, mert csak így tudsz igazán boldog lenni, ahol megélheted önmagadat a kapcsolatban, ahol tudsz adni a másik félnek is, és ahol megfelelően tudtok kapcsolódni egymáshoz a pároddal, ahol megvannak húzva a határok mindkét oldalról. 

Nagyon sokszor látom, hogy hasonló helyzetben a párjukat hibáztatják az emberek a saját hogylétük és a kialakult helyzet miatt, pedig valójában nem a párjuk tehet a kialakult helyzetről.

A párjukat okolják azért, mert nekik éppen rossz, csak azt nem veszik észre, hogy mindezt eltűrik, tehát a saját felelősségük, hogy mindezt hagyják a párjuknak, nem húzzák meg a határaikat, és nem vállalják a saját felelősségüket. Így könnyebb a párunkat szidni, amikor épp nem vagyunk boldogok, mert természetesen ő tehet róla. Mert nem figyel oda rám, mert nem úgy szól hozzám, mert nem közeledik, mert nem nyílik meg nekem és a többi. 

Valójában Te vagy mindennek az okozója, mert hagyod, és eltűröd az adott helyzetet és felveszed a ‘szegény én’ szerepet, amiből nem tudsz, vagy nem akarsz kilépni. 

Ha változtatni akarsz ezen, van rá mód. Rajtad múlik.

Ha még mélyebben szeretnél belemenni az önismeretbe, vagy szeretnéd jobban felfedezni a belső erőidet, és szeretnéd elsajátítani a pozitív gondolkodást, akkor ajánlom a legújabb könyvemet a Hello, új én könyvet, ami ebben a témában alapmű, ha ezzel szeretnél foglalkozni és dolgozni magadon. 

Önismeret nélkül nincsen jó párkapcsolat, így ahhoz, hogy elérd a párkapcsolati boldogságod, először önmagaddal kell rendbe jönnöd, ehhez pedig kiváló támogatást nyújthat a könyvem, melyet 17 év önismereti tapasztalattal, és 4 év aktív párkapcsolati tanácsadói munkásságom következtében írtam meg az Így szeresd, hogy imádjon kézikönyvek után.

 

Párkapcsolati boldogságod segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

Gyere és légy tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

+1 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz” című 30 oldalas minikönyvet is, és értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkek  Webshop

 ♥ Önismereti tanfolyam   ♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerjen meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

 

 

error: A tartalom védett!! NE másolj!