Barion Pixel

Párkapcsolati probléma- telefonos játék és a probléma összefüggése

Párkapcsolati probléma, és a kedvenc (telefonos) játékodhoz való hozzáállásodnak összefüggése

 

Modern világban élünk, így lassan már, a még csak derekunkig épphogy érő kisgyerkőcöknek is okostelefon lóg a kezében, amin vagy mesét néznek, vagy játszanak. Így vannak ezzel a felnőttek jó része is. De ha nem telefonon, akkor számítógépen, vagy bárhol máshol űzik ezt.

Te szoktál játszani a telefonon? Vagy számítógépen? Vagy bármi olyan játékot, ahol pályák vannak, amit sikeresen kell elvégezni, hogy aztán szintet léphess? Volt már hogy elakadtál valahol?

Nos így voltam ezzel én is. Van egy játék, amit úgymond kikapcsolódásként szoktam játszani néha… tényleg néha, mert időm nem sok van, de ilyen „agyzsibbasztó kikapcsolok” játéknak nagyszerű, a sok munka mellett, még ha 5 percig is tart.  Szóval az történt, hogy eljutottam x idő alatt egy 47-es számú pályához, amit vagy harmincszor megcsináltam, de egyszerűen nem sikerült. Ilyenkor rosszul érzi magát az ember, és ideges lesz. „Mi az, hogy nem tudom megcsinálni? Márpedig én meg akarom csinálni…” A lelkesedésem úgy az ötvenedik próbálkozás körül alábbhagyott, és elfelejtődött a játék. Lemondtam róla.

Nemsokra rá, jött egy másik játék, ahol szintén eljutottam, de csak egy adott szintig. Nem tudom, hogy vannak megcsinálva ezek, de néha kész szerencse kell, hogy úgy álljon össze minden, hogy igenis sikerüljön megcsinálni az adott pályát. (Persze ha egész nap a telefonomon játszanék, akkor lehet profi lennék, és könnyebben venném a pályákat.)

A lényegre visszatérve, a második játéknál is elakadtam, aztán hanyagoltam. Jó sokáig nem is játszottam a telefonon, mondván, nincs itt semmi izgalmas, és egyébként sem tudok tovább jutni. Rossz érzés fogott el a gondolatától is. Amolyan tipikus kudarc élmény fogott el.

Aztán egy nap mikor nézegettem a telefonomat és kisebb rendszerezést csináltam az alkalmazások között, észrevettem, az első játékot, ahol a 47-es szintnél elakadtam. ”A mindenit”– gondoltam magamban. „Miért is hagytam én ezt abba? Nagyon szerettem ezt a játékot. Próbáljuk ki, folytassuk.”

Ismét rákaptam, majd azonnal jött az arcul csapás, amikor ismét azzal szembesültem, hogy nem sikerült a pálya. Eszembe jutott azonnal, miért is hanyagoltam eddig, viszont erőt vettem magamon, felszívtam magam, és azt mondtam magamban: Na nem, nem fog kifogni rajtam ez a kis játék, igenis megcsinálom ezt a pályát, ha törik ha szakad. Csak nem lehet annyira nehéz.”

Teltek a napok. Kb. öt percet foglalkoztam vele/nap, és egyszer csak (saccolok) az ötvenedik próbálkozásra sikerült! Azt a sikerélményt!  Uh, amit már lehetetlennek hittem, mégis sikerült. Hogy csináltam vajon? És hogyan sikerült?

Egy sikerélmény előtt 49 kudarc élmény fogadott, mégis mentem tovább!

Megjött a kedvem, tovább játszottam. Következett néhány egyszerűbb pálya és egyszer csak ismét ilyen nehézségű pályába ütköztem, ami nehezebb volt, és nem ment elsőre.  Újra falba ütköztem, de én kihívásként kezeltem, és ismét addig próbálkoztam, míg nem sikerült a pályát teljesíteni.

 

De mi köze van mindennek a párkapcsolatokhoz és a párkapcsolati problémához?

Szerintem már Te is sejted. Képzeld el a párhuzamot, a játék és a párkapcsolati problémád között. Ha Te is jártál már így, mint én, akkor tökéletesen kielemezheted, milyen volt a hozzáállásod a játékhoz. Abbahagytad, vagy küzdöttél és folytattad, míg nem sikerül, netán szünetet tartottál? Vagy, volt hogy másik játéko(s)t próbált ki, vele hogy sikerül? 

Ha belegondolsz, akkor a párkapcsolati problémánk is épp így működik, akár egy nehéz pálya a kedvenc játékunkban.

Miért? Mert ha jön egy párkapcsolati gond két ember között, mit csinálnak? Próbálkoznak így, próbálkoznak úgy, azt gondolják megpróbálták rendbehozni, de sok esetben feladják, ha nem jön a siker azonnal, mondván, hogy ez nekem nem fog menni, vagy mi ezt nem tudjuk megoldani, kifognak rajtunk a problémák és a többi. Kifogás az mindig van.

De vannak olyan párok, akik igenis próbálkoznak, és meg akarják oldani, ha törik, ha szakad, mert a másik a férjük, a feleségük, mert ott vannak a gyerekek, mert szereti, mert vele akar lenni, és úgy egyébként is a problémákat meg kell oldani és kész.

 

Neked milyen a hozzáállásod a párkapcsolati problémáidhoz?

Próbáljátok megoldani, és addig küzdeni, míg valahogy meg nem oldjátok, ha kell akár külső segítséggel is, vagy inkább hagyod az egészet, amitől egyenes út vezet a lejtőn lefelé, az eltávolodás és a még nagyobb problémák a szakítás/válás felé?

 

Ha egy egyszerű játéknál képesek vagyunk felszívni magunkat és elmenni a végsőkig, és nem érdekel hány napunkba, hetünkbe, vagy bármennyi időbe is telik, ha nem érdekel, hogy mennyi energia megy el rá, és foglalkozunk vele, még akkor is, ha talán nem lesz eredménye, akkor a párkapcsolatuknál ezt miért nem képesek sokan megtenni? Azzal a személlyel, akivel egy egész életet szeretnének leélni, aki a gyerekeik anyja/apja.  

 

Mit gondolsz ér a társad annyit, mint egy nehéz pálya a kedvenc játékodban? Megéri küzdeni, és tenni azért, hogy a problémáitok megoldódjanak?

Ezt döntsd el Te. Ha a társadon, vagy magadon is érzel hasonló hozzáállásbeli problémát, mutasd meg neki is a cikket, és kérd ki a véleményét, mit gondol.

 

Én hiszem, hogyha a párkapcsolatodban kialakult problémákhoz is úgy állnál hozzá, akár a legnehezebb pályához a kedvenc játékodban, és vállalod a kudarcélményeket nem csak egyszer-kétszer a siker előtt, annak eredménye lesz. Minél többet gyakorolsz, annál kevesebb lesz a kudarc, és a nehéz „pálya”.

 

Ha a küzdők és a „nem adom fel csak azért sem” táborába tartoztok és szeretnétek tenni a kapcsolatért, a 90 napos párkapcsolatépítő programmal tökéletesen megtehetitek mindezt otthonról, kényelmesen.

Ezt kifejezetten eltávolodás kezelésére fejlesztettem és találtam ki. 12 hét alatt tökéletes segítséget és támogatást kaptok a kapcsolat helyrehozatalában, aminek elsajátításával egy életre letudhatjátok a gondokat, mert mikor jönnek, (mert problémák mindig jönnek) Ti már sokkal jobban fogjátok tudni kezelni mindazt, vagy pedig várlak Titeket tanácsadáson, ahol együtt megnézzük, hol történt elakadás.

>>> Bejelentkezés tanácsadásra <<<

Megcsalás esetén javaslom az

Online Hűtlenség Feldolgozása Tanfolyamot.

 

Gyere és légy tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

Szeretettel,

Párkapcsolati boldogságod, és önismereted segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

🎁 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz”című 30 oldalas minikönyvet is, és értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkekWebshop

 ♥ Önismereti tanfolyam♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerj meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

error: A tartalom védett!! NE másolj!