Barion Pixel

A munkamánia hatásai a kapcsolatra

7 ok, miért nem érdemes munkába menekülni, ha párkapcsolati problémánk van!

 

Egy kapcsolatban mindig vannak kisebb-nagyobb viták, veszekedések, de egyáltalán nem mindegy, hogy két fél hogyan áll ezekhez hozzá, vagy hogyan kezeli ezeket a konfliktusokat.

Van, aki magába burkolózik, és emiatt távolodik el. Van olyan, aki annál inkább piszkálja a másikat, mert úgy gondolja ezzel majd elér nála valamit… ( pl.: napi szinten el van mondva a másiknak, hogy mit nem csinál jól, miben kéne változnia, és egyébként is, már megint rosszul csinált valamit) Ezek mind felhívások a másik féltől, természetesen nem a legjobb módszer ehhez. Aztán olyan is van, aki azonnal más felé fordul. Beszélget a barátjával a barátnőkkel, és sok esetben itt is előfordulhat megcsalás. A fókuszt a párunkról áthelyezzük másra.

De van egy igen gyakori reakció is, amit egyre többet látok, mégpedig az, hogy ha valaki a munkába menekül, csak hogy ne kelljen hazamennie és hallgatni az asszonyt/a férjet, vagy a gyerekeket, vagy azt, hogy már megint miben nem volt elég jó.

A fenti verziók egyike sem megfelelő reakció a problémák kezeléséhez, azonban én most a munkába menekülést fogom kicsit bővebben kifejteni.

7 ok, amiért nem érdemes munkába menekülni párkapcsolati gond esetén

 

  1. Az eltávolodás garantált. Ez is egy magába forduló reakció, csak nem magába van elfoglalva, hanem a munkába temetkezik. Képes túlórákat vállalni, még ha ki sem fizetik, csak mert neki nincs kedve hazamenni.
  2. A sok munka miatt, kevesebb időt töltenek együtt. Kevesebb idő jut a beszélgetésekre, a családi életre, a minőségi időre, a szexre…
  3. Mivel az illető, az életét kb. a munkahelyén éli, kénytelen lesz többet beszélgetni a kollégákkal/kolleginákkal, mert hát mégsem lehet remete, igaz? Mi következik ebből? Igen, jól gondolja, általában a megcsaláshoz vezető kikövezett út…
  4. Ha van gyermek vagy akár több a családban, szinte minimális időre látja a szülőjét. Mikor felnő, azt fogja mondani, hm, nem tudom milyen volt, mindig dolgozott…
  5. A másik fél, aki otthon marad, szintén magába gubózik, hiszen senki nem foglalkozik vele, és a munkában mégsem akarja zavarni a másikat. A munka szent… abból élnek, igaz? Véletlenül sem akarja, hogy bármi gond legyen. Magányos lesz, és ő is elkezd nyitni mások felé. Barátok, ismerősök, új tanfolyamok, internet, bármi. Ismerkedik beszélget, és elkezdi majd jól érezni magát a párja nélkül, ami majd megrémíti, mert érzi, hogy hová fog ez az egész vezetni… bizony, megcsaláshoz.
  6. A sokkal több munkával, sokkal többet kaphat a főnöktől, mint egyébként szokott, hiszen remek munkaerő, mert mindent megcsinál. Ez miatt egyre kimerültebb és fáradtabb lehet. Egyre kevesebbet pihen, egyre csak nő a stressz, és a lelkében lévő magányról nem is beszélve, ami szinte mardossa a lelkét.
  7. Ha a munkába menekül, lemarad a családi életről. Az otthoni mókákról, programokról, beszélgetésekről, eseményekről. Egyszer csak azon kapja magát, hogy gyakorlatilag kizárta magát a saját családjából.

 

Megéri szerinted munkába menekülni?

Mennyivel egyszerűbb és célravezetőbb lenne megbeszélni otthon a dolgokat igaz? Csak tudni kell, hogyan kell csinálni!

 

Az eredményes otthoni kommunikációhoz ajánlok egy módszert, hogy ne érezd úgy, hogy az a megoldás, hogy a munkába menekülj a felelősséged, és a problémáid elől.

✅ Beszélgess a pároddal otthon! Kérdezd meg mi bántja, és hallgasd meg figyelmesen.

✅ Ezután ismételd vissza, hogy:

        ⇒ Szóval azt mondod, drágám, hogy az zavar téged, hogy sokat dolgozom… 

        🔺 Azt mondod, hogy szeretnéd, ha több időt a családdal töltenék és csinálnánk közös programokat… 

        ⇒ Kicsim, azt mondod, hogy több szeretkezést szeretnél? stb.

✅ Ezután a másik félben csökken a stressz, a feszültség, és meghallgatva érzi magát. Ezután megkérdezheti:

        ⇒ Mit tudok tenni az ügy érdekében?

        🔺 Tudok tenni valamit, hogy jobb legyen?

        ⇒ Mit tudok tenni, hogy ehhez hozzásegítselek? stb.

✅Erre válaszol a másik fél, és máris elindulhat egy kapcsolati kommunikáció, adok-kapok. Ezután a másik is ugyanezt eljátszhatja. A lényeg, hogy kölcsönösen odafigyeljenek egymásra, és menni fog.

Fontos megjegyzés! Ne akkor akarjunk a másikkal komoly beszélgetésbe elegyedni, miközben éppen a meccset nézi, vagy a kedvenc sorozatát, vagy mondjuk főz, vagy a gyerekekkel foglalkozik. Mindenképpen jelezzük a párunknak, hogy szeretnénk beszélgetni, és fordítsanak rá nyugodt időt, amikor 100%-ig tudtok egymásra figyelni.

Szinte minden konfliktust meg lehet beszélni ezzel a módszerrel. Próbáljátok ki! Higgyétek el, jobban megéri, mint a munkába menekülni, mert láthattuk annak milyen következményei vannak. A döntés, és a felelősség a Tiéd. Eldöntheted, mit szeretnél.

Ha elakadnátok, várlak szeretettel páros tanácsadásra, ahol begyakorolhatjuk ezt a fajta kommunikációt, illetve megnézzük, mi a probléma gyökere, hogy megoldhassátok azt.

Kellemes, meghitt beszélgetést kívánok.

>>> Bejelentkezés tanácsadásra <<<

Megcsalás esetén javaslom az

Online Hűtlenség Feldolgozása Tanfolyamot.

 

Gyere és légy tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

Szeretettel,

Párkapcsolati boldogságod, és önismereted segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

🎁 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz”című 30 oldalas minikönyvet is, és értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkekWebshop

 ♥ Önismereti tanfolyam♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerj meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

error: A tartalom védett!! NE másolj!