Barion Pixel

Elfáradt a kapcsolatod?

Mit tehetsz, ha elfárad a kapcsolatod?

Mit is értek ez alatt… 

Azt, amikor úgy érzed, hogy már nincs elég erőd vagy a párodnak tenni a kapcsolatért/kapcsolatban. Amikor úgy érzi, egyik, másik vagy mindkét fél, hogy belefáradt, nincs ötlete, mit tehetne még meg a boldogságukért. Már annyi mindent kipróbáltak, mindenféle módszert, praktikát, ötletet, de semmi nem vált be, és nem jött el a változás. 

 

Egyre több ilyen előfordul, és praxisom során is találkozom olyan párokkal, ahol olyan szintű lett az eltávolodás, hogy szinte átmegy közömbösségbe, ami valójában csak egy bezárkózás, hiszen, ha eljutottak hozzám tanácsadásra, akkor csak akarnak kezdeni a kapcsolatukkal valamit, igaz? És itt nem arról beszélek, amikor valaki azért jön el, hogy na majd a tanácsadó is megmondja hogy nekem van igazam, vagy majd megmondja neked, hogy vége és esélytelen a kapcsolat. Aki ilyen szándékkal érkezik, általában az első alkalmon kiderül, és mindig el is mondom, hogy ne tőlem várják a végső ítéletet, ezt nekik kell eldönteni. 

Mikor fáradhat el egy kapcsolat? 

  • Amikor úgy érzed, hogy csak teszel, és teszel, és teszel a kapcsolatba, már lassan a 200% felé jár, míg a másik oldalról 50%-ot is alig érzékelsz.
  • Amikor úgy érzed, hogy annyira eltávolodtatok, hogy már nem is igazán számít, hogy ott van-e melletted a másik, vagy nincs. Már nem hiányzik annyira. 
  • Amikor már nem jut eszedbe annyit napközben.
  • Amikor megérint, már nem bizsereg a bőröd/lelked, hanem semleges érzés fog el.
  • Amikor rosszkedvű, hangulata búskomor, kedvetlen vagy – amolyan „semmi sem jó” érzés fog el.
  • Amikor ideges, ingerült vagy, szinte ok nélkül – keresed kutatod, mi lehet a baj, de nem tudod meghatározni.
  • Amikor izgalmakra, szenvedélyre, romantikára vágysz, és nem kapsz meg ezekből semmit, és újra és újra csalódnod kell
  • Amikor üres ígéretekkel van tele a padlás
  • Amikor a közös minőségi idő, annyira lecsökken, hogy szinte alig látjátok egymást egy héten
  • Amikor a közös kommunikáció megfakul, semleges lesz, érzelemmentes. Mikor azt veszed észre, hogy egyre kevesebbet beszélsz, és mondasz ki, érzelmeket meg pláne nem
  • Amikor hosszú ideig nem juttok közös nevezőre egy jövőt érintő témában (lakás/ház, gyerek, munka, lakóhely, stb.)
  • Amikor régi sérelmeket hordoz egyik, vagy mindkét fél és az nincs kibeszélve, feldolgozva (akár egyéni terápia során is, hiszen az egyéni probléma ugyanúgy hat a kapcsolatra is! )
  • Amikor túlzott eltérő szokásaitok vannak, és nehezen összeegyeztethetők, nem beszélitek ki eléggé, és emiatt (is) eltávolodtok egymástól
  • Amikor már sok mindent kipróbáltatok, de nem történt változás

Számtalan oka lehet ami miatt, idáig jut egy kapcsolat, de ebben Neked is felelősséged van. Tenned kell azért, hogy ne fajuljanak ideáig a dolgok, és ami fontos, hogy azért mert itt tartotok, még nem jelenti azt, hogy vége van. Nem csak azért mehet el a kedved a párodtól, mert már nem szereted, és akkor ez biztosan azt jelenti. 

Ha a pár egyik tagja észreveszi, hogy kezd elfáradni a kapcsolatuk, és kezdenek eltávolodni, akkor ki kell rántania a kapcsolatukat onnan.

Szervezz egy hétvégi programot, hívd el randizni a párod, lepd meg valami aprósággal, bókolj neki, kedveskedj, és meglátod, máris más lesz a fogadó fél is. 

Tipp: 30 napos lekparható közös idő naptár pároknak. Minden nap egy-egy programötletet tartalmaz, mely kisgyerekes időszak mellett is elvégezhető! 🙂 Ajánlott 2-3 naponta lekaparni egyet! 🙂

 

A probléma gyökerét még csírájában el kell kapni, ki kell beszélni, és döntésre kell jutni.

Változtatni kell, hogy változás történjen.

 

Felelősségvállalás

Neked és a párodnak is felelőssége, hogy ezekre odafigyeljetek. Ha valaki feladja, és leül, és a másik nem teszi oda magát, akkor annyi az egésznek. Egyenes út a lejtőn lefelé. 

Oda kell figyelni, hogy mind a két fél tegyen a kapcsolatért, mert ha folyton csak az egyik tesz, szervezkedik, intézkedik, gondoskodik a romantikáról, a szenvedély és a tűz fenntartásán, a ház körüli teendők elintézéséről, az ügyek intézéséről, a nyaralás lefoglalásáról, a problémák megoldásának kereséséről és még sorolhatnám, akkor a másik fél kiesik. Amikor az a fél, aki ennyit beletett a kapcsolatba leül, és kivár, nagy meglepetéssel találhatja szembe magát, ha a másik fél, továbbra is ugyanazt csinálja mint eddig… szinte semmit. 

De mi is itt a felelősségünk? Az, hogy a másik fél, aki nem csinált „semmit”, vajon azért nem csinált semmit, mert nem hagyták neki, és megcsinálták helyette, vagy azért mert nem akart csinálni semmit? A kettő között óriási különbség van, és ha minden igaz, akkor ez igen hamar ki is derül, ha az a bizonyos illető végre leül, és nem csinál semmit, és kivár. Megnézi, mit lép erre a másik. 

Ehhez kell egy kis idő, míg a nem túl aktív fél magára talál és elkezdi felfedezni a „hatalmát”, tetteinek súlyát, fontosságát, és hogy hagyják, hogy csináljon, döntsön, intézkedjen. 

Gondold végig, Neked mennyi felelősséged van a kapcsolatban ilyen téren? Te hány %-ot teszel a kapcsolatba, és mennyit a párod? Mennyit ENGEDSZ a párodnak, vagy a párod Neked? Itt is fontos, az egyensúly megléte. Az a megfelelő, ha mindenkinek megvan a saját dolga, a saját felelősségével. 

 

Mit tehetsz, ha elfárad a kapcsolatod? 

A kapcsolat dinamikájában ezek fontos szerepet játszanak, ezért ha időközben úgy érezzük elfáradt a kapcsolatunk, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy vége van, azt viszont mindenképpen, hogy valamin változtatni kell. Valamit másképp kell csinálni, mint eddig, különben az eredmény ugyanaz lesz, ha nem rosszabb. 

Tehát ha azt érzékeled, hogy a kapcsolat is elfáradt, akkor változtassatok!

Változtass például a:

  • Hozzáállásodon
  • A felelősségvállaláson
  • A Kommunikációban
  • Az empátiában
  • A túlzott tenni akarásban (ha olyan típus)
  • A türelmetlenségben
  • A gondolkodásban
  • A túlzott gondoskodásban (anyai, atyai hozzáállás)

Próbáld kívülálló szemével nézni a kapcsolatot, és tedd fel magadnak a kérdést. Mit tanácsolnék, én most nekik…

> > Tisztábban fogsz látni. 

 

Ha súlyos a helyzet, és a szakítás, válás szélén álltok éppen, akkor érdemes egy kívülálló szakmai tanácsadó támogatását kérni az ügy rendezésében. 

Fontos tudni, hogy innen nem mindenkinek van visszaút. Ha túlzottan elfáradt a kapcsolat, és átlépett egy szintet a hosszú évek alatt, és nem foglalkoztak vele, akkor elképzelhető, hogy ennyi volt, és nem lehet mit tenni. 

Párkapcsolati tanácsadás során ezt meg lehet állapítani, és kiderülhet, vagy pedig az, hogy még igenis van mit tenni egymásért. 

 

Amennyiben hasonló problémáitok vannak a pároddal, és úgy érzitek szeretnétek változtatni,  várlak Titeket szeretettel tanácsadáson, ahol átbeszéljük a problémákat, és megoldást keresünk, hogy mindkettőtöknek megfelelő legyen. 

 

>> Bejelentkezés tanácsadásra <<<

 

Megcsalás otthoni megoldása esetén javaslom az

Online Hűtlenség Feldolgozása Tanfolyamot

 

Gyere és légy tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

Szeretettel,

Párkapcsolati boldogságod, és önismereted segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati tanácsadó, író

 

🎁 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezd meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz”című 30 oldalas minikönyvet is, és értesülj első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkekWebshop

 ♥ Önismereti tanfolyam♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerj meg   ♥ Kapcsolat

Párkapcsolati e-bookok

error: A tartalom védett!! NE másolj!