Barion Pixel

Börtönkapcsolat?

A férfiak, vagy a nők a hibásak? 

Örök kérdés, vajon kinek van igaza? Egy párkapcsolati vitában vajon ki a hibás a férfi, vagy a nő?

Kinek a felelőssége helyretenni a dolgokat, bocsánatot kérni, és jól kijönni a szituációból, a férfinak, vagy a nőnek? 

Nézzünk néhány példát, amit aztán kielemzek.

🌿 A nő, el szeretné érni a párjánál, hogy kimozduljanak, mert állandóan otthon ülnek. Erre a férfi vonogatja a vállát, és azt feleli: Rendben, majd kimozdulunk. 

Aztán nem történik semmi….

Kinek a hibája ez? A férfié, aki halogat, vagy a nőé, aki csak félig tett azért, amit szeretne? 

Ha nem változtatnak, saját magukat helyezik börtönkapcsolat alá

💪 A férfi otthon lemegy a garázsba edzeni, mire a nő folyton megszakítja, és kérdezgeti, egyéb feladatokat ad neki. A férfinek elmegy a kedve, és inkább abbahagyja az edzést, mert a nő úgysem hagyja.

Ki a hibás ilyenkor? A férfi, aki  megszakítja az edzést, vagy feladja egy célját, vagy a nő, aki nem hagyja a párját edzeni? 

😈 Egy nő elszámoltatja a párját minden percéről, mert annyira féltékeny rá. A férfi fuldoklik a kapcsolatban. Kinek a hibája, hogy mindez megtörténhet?

A börtönkapcsolat lényege, hogy nem hagyom élni a másikat, és állandó kontroll felügyelet alatt akarja tartani egyik a másikat, a másik pedig mindezt hagyja.

💤 A nő a gyerekkel, (aki már nem csecsemő) minden este elalszik altatásnál, míg a férj a másik szobában várja feleségét, hogy egy kicsit minőségben együtt legyenek, ámde mindhiába. 

Kinek a hibája mindez? Kinek a felelőssége helyretenni, megoldani a helyzetet?

Lehet sarat dobálni egyikre-másikra, azonban a helyes válasz az, hogy mindkét fél hibás. 

Hogy miért? Azért, mert egy kapcsolatban ketten vannak, és ketten vállalják a felelősséget viszont, mindenki a sajátjáét.

Az egyik kreálja, a másik eltűri. 

🌿Ha tehát megnézzük az első példát, a nő azt hibázza, hogy nem kéri nyomatékosan, nem szervez utakat, kimozdulási lehetőségeket, nem úgy kéri a párjától mindezt, amiből a párja érezné, hogy mennyire szüksége van rá.

A férfi pedig ott hibázik, hogy oda sem figyel a párjára, pedig éppen egy igényt kapott, amin változtatniuk kellene. Az a férfi hibája. Így mindketten hibásak. 

 

💪 Amikor a férfi eldönt valamit, hogy márpedig ő edzeni szeretne, és otthon. Akkor nem szabad hagynia, hogy bármi, vagy bárki megzavarja, és beleszóljon, ráadásul még a kedvét is elvegye tőle.

Számomra hihetetlen, hogy vannak nők, akik tényleg ilyen szinten akarják kikészíteni a szeretett férfit, aki éppen ráadásul a testét edzené, hogy jobban nézzen ki. (Persze, súlyos esetben ilyenkor a nő kitalálja, hogy biztos másnak akar tetszeni – önértékelési zavar)  A nő hibája tehát az, hogy nem hagyja a férfit ÉLNI!

Ez az igazi börtönkapcsolat

Nem edzhet, nem mehet a barátaihoz, nem mehet bulizni, nem mehet több napos kirándulásra nélküle, nem nézheti a kedvenc műsorát, nem csinálhat semmit! Az a férfi, aki ezt a túlzott irányítást eltűri, magára vessen.

Merthogy ezt nem kötelező ám eltűrni, kedves Férfiak. Igenis ki lehet állni azért, amit szeretnének. Az énidő, a mozgás a szabadság mindenkinek jár egy kapcsolatban, mert a kapcsolat nem egyenlő a börtönnel. Sokan mégis ilyen börtön kapcsolatban élnek. 

😈 A túlzott féltékenység káros a kapcsolatra nézve. A nő felelőssége, hogy dolgozzon önmagán, az önbizalmán, hogy ne legyen annyira féltékeny.

A férfinek pedig mindezt nem kötelező eltűrnie. A férfinek is lehet igénye, hogy harmonikus légkörben éljen. Márpedig ahol elszámoltatás van, az minden, csak nem nyugodt légkör. 

 

💤 A gyerek mellett elalvás, lassan népbetegségnek mondható, és egyre több pár fordul hozzám hasonló problémával, hol a férfi, hol a nő részéről. Sokszor a gyerek 5-12 éves korában is.

A gyereknek sem jó, ha megszokja, hogy anya, vagy apa folyton ott van vele, mert iszonyú nehéz utána leszoktatni erről, és a kapcsolat is jócskán megsínyli. A férfi felelőssége, hogy nyomatékosan elmondja mire vágyik, mit szeretne, hogy teljenek az esték, besegíthet az altatásban stb.

A nő felelőssége, hogy tudatosan odafigyel erre, elkezdi leszoktatni a gyereket a közös alvásról, és időben átmegy a saját hálószobájukba, és a párjával értékes minőségi időt megpróbál együtt tölteni. Ha még a hajlandóság sincs meg erre, a párunk jogosan lehet elégedetlen, dühös.

Mindkét félnek ott a saját teendője, amivel tehet, azért, hogy jobb legyen, ezért kár sárt dobálni, és mindig a másik felet hibáztatni, hiszen meg kell látnunk, hogy mindig mind a két fél hibás lehet valamiben, és mindkettőnek megvan a szituációban a saját felelőssége. 

 

A börtönkapcsolat az, ahol egyik nem hagyja élni a másikat, a másik pedig, mindezt eltűri szó nélkül, és benne van a játszmában. Mindegy, hogy a férfi, vagy a nő-e az.

 

Az ilyen kapcsolatok sosem boldogok, és hosszútávon súlyos következményekkel, betegségekkel járhat. A sok elfojtás, düh, és elnyomás miatt. 

Felelősségünk tehát, hogy egy boldog párkapcsolatért, meglássuk a határainkat, a felelősségünket adott szituációban, és a másikat élni hagyni. Ne börtönkapcsolatra törekedjünk.

Arra törekedni, hogy a másik szabadon legyen boldog mellettünk, és megélhesse önmagát, és nem pedig keretek közé szorítani, mert azt kordában tudjuk tartani. Óriási a különbség, és a kapcsolat minőségében is. 

Éppen ezért nagyon fontos önmagunkkal is foglalkoznunk, fejleszteni az önismeretünket, növelni az önbizalmunkat, és megismerni a másik nemet, megismerni a párunkat. Mik az igényei, a vágyai. Nem elnyomni, hanem megbeszélni. 

 

Ne a másikra mutogassunk, hanem lássuk meg, mi mit tehetünk azért, hogy jobb legyen.

 

🌿 Önismeret fejlesztésére javaslom az Otthoni Önismereti tanfolyamomat, valamint az ÉN a párkapcsolatban című e-bookomat. 

🌿 A másik nem még jobb megismeréséhez, konfliktusok hatékony kezeléséhez, javaslom az Így szeresd, hogy imádjon – kézikönyveket. 

 

Hűtlenség esetén javaslom az

Online Hűtlenség Feldolgozása Tanfolyamot.

Amennyiben úgy érzi, hogy személyes tanácsadásra lenne szükségük a probléma mélyebb feltárásában, akkor keressenek bizalommal. Bejelentkezni a KAPCSOLAT menüpontnál tudnak.

 

Párkapcsolati boldogsága segítőjeként:

Molnár Csilla

párkapcsolati coach, mentor

házassági tanácsadó, tréner

 

Jöjjön és legyen tagja az egyre bővülő „Párkapcsolati boldogság” zárt Facebook csoportunknak is.

 

+1 KIHAGYHATATLAN AJÁNLAT:

Szerezze meg az AJÁNDÉKPárkapcsolati Elsősegély Kalauz” című 30 oldalas minikönyvet is, és értesüljön első kézből a legfrissebb párkapcsolati problémák megoldásának lehetőségeiről.

 

Töltse ki a Kapcsolati állapotfelmérő tesztet is, melyre egyedi kiértékelést kap

 

Párkapcsolati tanácsadás   ♥ Párkapcsolati cikkek  

 ♥ Önismereti tanfolyam   ♥ Párkapcsolati tesztek  ♥ Ismerjen meg   ♥ Kapcsolat

 

error: A tartalom védett!! NE másolj!